0
02126246958

۹ توصیه ارزشمند از برایان تریسی برای موفقیت

 

 

۱٫ دست به کار شوید

 

“تفاوت اصلی میان افراد موفق و ناموفق این است که افراد موفق دست به کار می شوند. آنها کارشان را شروع می کنند و هر کاری را می خواهند انجام می دهند. افراد ناموفق همین ایده ها را دارند، اما همیشه بهانه ای برای اقدام نکردن دارند.”

 

 

۲٫ از روش های اثبات شده ی موفقیت الگو بگیرید و بهره ببرید 

 

“من این توصیه را از فرد بسیار مدبری با نام کاپ کاپمیر فراگرفتم که بیش از ۵۰ سال به مطالعه ی مقاله هایی پیرامون موفقیت مشغول بوده است. او ۱۰۰۰ اصل برای دست یابی به موفقیت دارد. وقتی او را دیدم، سوال کردم در بین این ۱۰۰۰ اصل کدام یک از بقیه مهم تر است؟ او گفت: از روش های اثبات شده ی موفقیت بهره ببر.”

 

 

۳٫ تنها بر روی مهم ترین هدف خود متمرکز شوید

 

 “۱۰ هدفی که می خواهید در سال جدید به آن ها دست پیدا کنید، روی کاغذ بیاورید. این سوال را بپرسید “اگر تنها بتوانم به یکی از اهداف لیست شده برسم، کدام هدف تاثیر مثبت بیشتری روی زندگی من خواهد داشت؟” آن مورد را روی کاغذ بنویسید و آن را هدف اصلی زندگی تان بدانید.”

 

 

۴٫ برای موفق شدن کافیست همان کاری را بکنید که افراد موفق می کنند 

 

“اگر می خواهید به ثروت زیادی برسید و همانند یک میلیونر زندگی کنید، یکی از بهترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است: عاداتی در طرز تفکر و عملکرد خود ایجاد کنید که باعث شده افراد دیگری با استفاده از آن ها ثروتمند شوند.”

 

 

۵٫ از ایده هایتان زود دست نکشید و تسلیم نشوید

 

“وقتی بارها، چیزهای جدید را امتحان می کنید، احتمالاً به هیچ موفقیتی نخواهید رسید. زندگی من وقتی متحول شد که دریافتم هیچ چیز، چند بار اولی که آن را انجام می دهم، موفق نمی شود. پس تصمیم گرفتم، یک ایده را دست کم ۵ تا ۱۰ بار امتحان کنم. عمل کردن هیچ وقت باعث بازنده بودن نمی شود. تنها وقتی بازنده می شوید که هیچ کاری انجام ندهید.”

 

 

۶٫ رویاهایتان را فراموش نکنید

 

“هر فرد در چه سنی باید رویاهایش را رها کند؟ هرگز. هنری فورد و راکفلر هم می گویند شما فقط به اندازه ی رویاهایتان پیر یا جوان هستید. تا وقتی رویاها، چشم اندازها و اهدافتان را دنبال می کنید زنده اید.”

 

 

۷٫ نمی توان همه چیز را یاد گرفت، از راه های طی شده بروید

 

“هیچ فردی آنقدر فرصت ندارد که بتواند همه چیز را از ابتدا فراگیرد. برای دست یابی به موفقیت، حتماً باید افرادی را پیدا کنیم که هزینه ی لازم برای یادگیری چیزهایی که باید برای دست یابی به اهدافمان بپردازیم را پرداخته باشند.”

 

 

۸٫ برای موفق شدن چاره ای ندارید جز اینکه لذت های کوتاه مدت را فدای لذت های بلند مدت بکنید

 

“توانایی توجیه کردن خودتان به اینکه لذت های کوتاه مدت را فدای لذت های بلندمدت کنید، پیش نیازی لازم برای دست یابی به موفقیت است.”

 

 

۹٫ گذشته را فراموش کنید، نگاهتان به آینده باشد

 

“مهم نیست چه گذشته ای داشته اید. تنها چیزی که مهم است این است که در آینده به کجا می خواهید بروید.”

ارسال دیدگاه