0
02126246958

کاهش مصرف منیزیم در صنایع با نانویی شدن آن از سوی محققان کشور

پروژه طرح تولید نانوذرات منیزیوم، با دریافت تسهیلات مصوب معاونت نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، مورد حمایت قرار گرفت.

به گزارش وب سایت عصر مواد و به نقل از ایسنا به گفته مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، “ماهکان ریگی” مدیرعامل این شرکت نانو ذرات منیزیا را محصولی دانست که برای بهبود دهنده اکسید منیزیوم استفاده می‌شود، افزود: با توجه به کارکرد نانو، اگر پیشتر، مصرف یک صنعت از منیزیوم، ۱۰ درصد بود، با استفاده از این نانوذرات، میزان مصرف به یک درصد تقلیل می‌یابد. این محصول علاوه بر پائین آوردن میزان مصرف، سبب افزایش مقاومت کششی شده و کاربرد آن در هر صنعت و به فراخور میزان استفاده در هر محصول، متفاوت است.

جناب ریگی اضافه کرد: با توجه به اینکه بازار جهانی به سمت مواد با خلوص بالا و نانوذرات پیش می‌رود، گردش مالی ۱۲۴ میلیارد دلاری جهانی نانوذرات می‌تواند بستر بسیار مناسبی برای ورود این محصول ایرانی باشد.

به گفته وی، بیشترین تولید این ماده توسط ۵ شرکت عمده دنیا در آمریکا و چین حاصل می‌شود و عملکرد موثر و خلوص بالا، سبب بهبود این محصولات تولیدی شده است.

مدیر عامل این شرکت با بیان اینکه این محصول با توجه به قابلیت‌های گسترده خود، در صنایع مختلفی از جمله سرامیک، الکترونیک، کاتالیز، پتروشیمی، پوشش‌ها، عایق حرارتی و نسوز، ضدصدا، چسب، صنعت فولاد، صنایع نسوز، صنایع سیمان پرتلند، دارو و کشاورزی کاربرد دارد، یادآور شد: این محصول فناورانه هم‌اکنون در مرحله بازاریابی داخلی قرار دارد و پس از تامین بازار داخل کشور، فرآیند صادراتی خود را آغاز می‌کند.

 

ارسال دیدگاه