0
02126246958

ویدیویی دیدنی از خط تولید خودروهای کیا در کارخانه خودروسازی کیاموتورز در اسلواکی

در این ویدیو، کاربران و علاقمندان می توانند خط تولید خودروهای کیاموتورز (سید، پروسید، اسپورتیج و ونگا) در کارخانه خودروسازی کیا در اسلواکی را از وب سایت عصر مواد مشاهده بفرمایند. تاریخچه ای از شرکت کیاموتورز کره جنوبی را هم می توانید در ادامه ویدیو بخوانید.

 

ویدیو:

 


نام ویدئو به فارسی: خط تولید خودروهای کیاموتورز (سید، پروسید، اسپورتیج و ونگا) در کارخانه خودروسازی کیا در اسلواکی

 


نام ویدئو به انگلیسی (در یوتیوب):

 


زمان ویدئو: ۱۵ دقیقه و ۳۹ ثانیه

 


فرمت ویدئو: MP4 با کیفیت ۴۸۰ و ۷۲۰

 


زبان: بدون کلام

 


زیرنویس:

 


دوبله:

 


اختصاصی عصر مواد:

 


مشاهده ویدیو:

 

 

 

 

لینک دانلود از آپارات:

حجم:  ۱۰۲٫۲۳ مگابایت (کیفیت ۴۸۰) و ۱۶۷٫۵۳ مگابایت (کیفیت ۷۲۰)

 

 

 

 

 

 

 

 

توضیحات:

 

شرکت کیا موتورز قدیمی‌ترین شرکت خودروسازی کرهﺍی است. این شرکت در سال ۱۹۴۴ در زمینه ساخت و تولید تیوب استیل و دوچرخه‌سازی، فعالیت خود را آغاز کرد و در سال ۱۹۵۲، نام خود رﺍ ﺍز “صنایع دقیق کیونگ سانگ” به کیا تغییر داد. کیا از سال ۱۹۵۷ شروع به تولید موتورسیکلت‌های کوچک تحت لیسانس هوندا کرد و از سال ۱۹۶۲ کامیون‌ها و خودروهایی تحت لیسانس مزدا تولید می‌کرد. تا سال ۱۹۷۳ طول کشید تا کیا اولین کارخانه مونتاژ یکپارچه خودروی خود را تاسیس کند. کیا در این کارخانه اولین موتور احتراق درونی تاریخ کره جنوبی را طراحی و تولید کرد.

 

کیا در سال ۱۹۷۵ با مزدا یک قرارداد همکاری امضا کرد و شروع به تولید خودروهای خانواده بریسا (Brisa) کرد. همزمان کیا شروع به توسعه بازار خود کرد و صادرات خودرو را آغاز کرد. در سال ۱۹۸۶ و با همکاری شرکت فورد، کیا به منظور صادرات اقدام به تولید برخی ﺍز مدل‌های مزدا همچون مزدا فامیلا هم برﺍی بازﺍر دﺍخلی و هم برﺍی بازﺍر خارجی کرد. ﺍین مدل‌ها شامل کیا پراید (Kia Pride) که بر اساس مزدا ۱۲۱ طراحی شده بود و کیا آولا (Kia Avella) که بر اساس فورد فستیوا (Ford Festiva) و فورد اسپایر (Ford Aspire) طراحی شده بودند.

 

از ﺍبتدﺍی سال ۱۹۹۱ کیا صادرﺍت خودرو به ﺍروپا رﺍ با خودرو پرﺍید شروع کرد. آغاز فروش ﺍین محصول در ﺍروپا ﺍستقبال خوبی را در پی داشت، ولی در اواخر دهه ۱۹۹۰ میلادی با کاهش درخواست این مدل، خط تولید مدل پراید در ماه مه ۲۰۰۰ به توقف کامل رسید. از سال ۲۰۰۱ خودرو ریو هم مانند پراید، از خط تولید محصولات کیاموتورز خارج گردید.

 

در سال ۱۹۹۲، کیاموتورز آمریکا، در ایالات متحده آمریکا کار خود را شروع کرد. نخستین خودرو دﺍرﺍی برند کیا، در فوریه ۱۹۹۴ در ﺍیاﻻت متحده ﺍز سوی ۴ شعبه نمایندگی فروش در پورتلند، اورگن فروخته شد. ﺍز ﺁن زمان کیا به شکلی روشمند فعالیت خود رﺍ گسترش داد. نمایندگی‌های فروش در سال ۱۹۹۴ مدل کیا سفیا ﺍین شرکت رﺍ به فروش رساندند و پس ﺍز مدتی، ﺍندک خط تولید محصول ﺍین شرکت، به وسیله مدل کیا اسپورتیج، شرکت توسعه پیدا کرد.

 

کیا که محصولات خود را به بازارهای مختلف اروپایی و آمریکایی گسترش داده بود در سال ۱۹۹۷ و در طول بحران اقتصادی آسیا اعلام ورشکستگی کرد و در سال ۱۹۹۸ برای گریز از سقوط با هیوندای موتور (Hyundai Motor) به یک توافق رسید. طبق این توافق هیوندای با کنار زدن فورد ۵۱٪ سهام کیا را به دست آورد و در نهایت کنترل یک سوم شرکت کیا را به عهده گرفت. همزمان کیا موتورز نیز مالکیت ۲۲ زیرمجموعه هیوندای را بر عهده گرفت.

 

شرکت کیاموتورز در سال ۱۹۹۸، با مدیریت هیوندای‌موتور گروپ، شروع به صادرﺍت خودرو کیا منتور کرد. این مدل از کیا رقیب مدل‌های فورد ﺍسکورت و اپل ﺁسترﺍ در بازار اروپا به حساب می‌آمد، که به علت قیمت پایین، فروش نسبتأ بالایی در اروپا داشت. در اواسط دهه ۱۹۹۰ مدل هاچ‌بک منتور، با نام کیا شوما ارائه گردید. تغییر ظاهری (فیس لیفت) که در سال ۱۹۹۹ انجام شد، کیا منتور رﺍ همچنان در رده سدان حفظ کرد.

 

شرکت کیا زمانی که کردوس رﺍ تولید نمود، به بازﺍر خودرو‌های خانوﺍدگی وﺍرد شد. کردوس که خودروی چهار در و در کلاس سدﺍن محسوب می‌شد، در سال ۱۹۹۹ عرضه شد. ﺍین خودرو هم اندازه با فورد موندئو بود، ولی در زمان عرضه ﺁن به بازﺍر ﺍز لحاظ ﺍندﺍزه، از فورد فوکوس کوچک تر بود. ﺍین خودرو تزئینات دﺍخلی ویژه، محفظه صندوق عقب بزرگ، قیمت رقابتی و سطوح باﻻی تجهیزﺍت را داشت، ولی دارای جذﺍبیت کمتری برﺍی بازارهای جهانی بود. خودرو جانشین کیا برﺍی کردوس، یعنی مجنتیس در سال ۲۰۰۱ موفق شد محبوبیت خودرو کردوس رﺍ ﺍحیا نماید.

 

کیا در سال ۲۰۰۰ آنقدر محبوب و قدرتمند شده بود که وارد عرصه مسابقات اتومبیل‌رانی شد و چندین ماشین مخصوص رالی نیز عرضه کرد. در سال ۲۰۰۳ کیا طرحی برای کاهش دی‌ اکسید کربن تولیدی خودروهای خود آغاز کرد و مدل‌های موفقی از جمله کیا سراتو (Kia Cerato) که در بازارهای آسیایی با نام اسپکترا (Kia Spectra) شناخته می‌شد عرضه کرد. در سال ۲۰۰۵ کیا سالانه ۵ میلیون خودرو به سراسر جهان صادر می‌کرد.

 

شرکت کیاموتورز بعد از اینکه فعالیت خود را در سال ۱۹۴۴ در جایگاه یک کارگاه تولیدی قطعات دست ساز دوچرخه مستقر در حومه شهر سئول کره جنوبی آغاز نمود، در شش دهه گذشته موفق شد که تحت عنوان نیروی محرکه وسیله نقلیه موتوری کره‌ای با ادعای “تولید نخستین خودرو کشور کره جنوبی” و نیز “صادرات اولین خودرو از کره” جلوه‌گر باشد.

 

بد نیست بدانید نام کیا برگرفته شده ﺍز نامی چینی-کرهﺍی می‌باشد که شامل کلمه “کی” (برﺁمدن) و “ﺁ” (به معنای ﺁسیا) می‌باشد. به شکل مختصر نام ﺍین شرکت به معنی “برﺁمده ﺍز ﺁسیا” است.

 

در حال حاضر کیاموتورز سه سایت تولیدی خودرو در کره جنوبی، یک کارخانه در کشور اسلواکی، دو کارخانه در چین و یک شاخه آمریکایی به نام “کیاموتورز آمریکا” را دارد، که در ۲۰ اکتبر ۲۰۰۶ در جایگاه نخستین کارخانه مونتاژ محصولات این شرکت در وست پوینت ایالت جورجیا با هزینه‌ای بیش از یک میلیارد دلار افتتاح شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال دیدگاه