0
02126246958

فرایند کشش عمیق با پرس هیدرولیک برای ساخت ماهیتابه استیل – ویدیو

در این نوشته شما می توانید ویدیوی ساخت ماهیتابه استیل با فرایند کشش عمیق با پرس هیدرولیک ۲۰۰ تنی را از وب سایت عصر مواد مشاهده بفرمایید.

 

 

ویدیو:

 


نام ویدئو به فارسی: فرایند کشش عمیق با پرس هیدرولیک برای ساخت ماهیتابه استیل

 


نام ویدئو به انگلیسی (در یوتیوب):

 


زمان ویدئو: ۱ دقیقه و ۱۵ ثانیه

 


فرمت ویدئو: MP4 با کیفیت ۴۸۰ و ۷۲۰

 


زبان: بدون کلام

 


زیرنویس:

 


دوبله:

 


اختصاصی عصر مواد:  –

 


مشاهده ویدیو:

 

 

 

 

 

لینک دانلود از آپارات:

حجم:  ۶٫۹۴ مگابایت (کیفیت ۴۸۰) و ۱۳٫۹۳ مگابایت (کیفیت ۷۲۰)

 

 

 

 

 

 

 

 

توضیحات:

 

فرایند کشش عمیق یکی از این فرایندهای شکل­ دهی است که کاربرد زیادی در صنعت به خصوص برای ساخت قطعات فلزی مثل بدنه و گلگیر خودرو، سینک ظرفشویی، وان حمام، فشنگ گلوله، مخازن سوخت، قوطی های فلزی نوشیدنی ها، قابلمه و ماهی تابه و غیره دارد.

 

 

برخی قطعات تولید شده با فرایند کشش عمیق

 

 

کشش عمیق فرایندی کششی – فشاری است که در طی آن يک ورق مسطح، به يک پوسته توخالی و يا يک پوسته توخالی به يک پوسته با ابعاد کوچک‌ تر تبديل می ‌شود و اين تغيير شکل به گونه ‌ای است که تغيير قابل توجهي در ضخامت ورق روی نمي دهد. جورج ای. دیتر در کتاب خواص مکانیکی مواد تعریفی جامع و در عین حال ساده از فرایند کشش عمیق بیان کرده است: “کشش عمیق نوعی فرایند فلزکاری است که برای شکل دادن ورق تخت و تبدیل آن به محصولات فنجانی شکل مثل وان حمام، محفظه‌ های پوسته ‌ای و گلگیر اتومبیل به کار می ‌رود. این عمل با قرار دادن لقمه ‌ای به اندازه مناسب روی قالب شکل ‌دار و فشار دادن فلز به داخل قالب با یک سنبه انجام می ‌شود”.

 

در طی این فرایند، ورق مسطح و هموار می ‌تواند به شکل‌ های استوانه ‌ای، مخروطی و جعبه ‌ای شکل تبدیل شود. ساده­ترین عملیات کشش عمیق، تولید فنجان استوانه ­ای از یک سطح فلزی دایره ­ای تخت می­ باشد.

 

در شکل زیر ابزار و بخش ­های مورد نیاز برای کشش عمیق مشاهده می­ شود. در حین کشش عمیق، ماده تحت یک تنش کششی شعاعی و به­ طور پیوسته به داخل قالب پیش می ­رود. اثر کاهش مداوم شعاع در این ناحیه، باعث ایجاد یک تنش محیطی فشاری می­ گردد که سبب افزایش قابل ملاحظه ضخامت ماده می­ شود. مگر این­که یک فشار عمود بر ورق به ­وسیله ورق ­گیر اعمال شود. این تنش محیطی فشاری، عموماً سبب چین و چروک یا موج می­ شود. هنگامی ­که ماده از داخل قالب عبور می­ کند، تحت تنش کششی دچار خمیدگی شده و نازک می شود. در نتیجه‌ قسمت­ های داخلی به ­وسیله کشش بین قالب و سنبه نازک می ­شوند. برایند اثر چنین عملکردی برای قسمت­ های خارجی، افزایش ضخامت ماده است.

 

فرایند کشش عمیق، ابزار و تجهیزات اصلی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال دیدگاه