0
02126246958

فرایند قالب گیری فشاری برای ساخت رویه لاستیکی دسته بازی – ویدیو

در این ویدیو، کاربران و علاقمندان می توانند ساخت رویه لاستیکی دسته بازی را به روش قالب گیری فشاری از وب سایت عصر مواد مشاهده بفرمایند. 

 

 

ویدیو:

 


نام ویدئو به فارسی: قالب گیری فشاری برای ساخت رویه لاستیکی دسته بازی

 


نام ویدئو به انگلیسی (در یوتیوب):

 


زمان ویدئو: ۳ دقیقه و ۲۲ ثانیه

 


فرمت ویدئو: MP4 با کیفیت ۴۸۰ و ۷۲۰

 


زبان: بدون کلام

 


زیرنویس:

 


دوبله:

 


اختصاصی عصر مواد:

 


مشاهده ویدیو:

 

 

 

 

لینک دانلود از آپارات:

حجم:  ۲۱٫۲۹ مگابایت (کیفیت ۴۸۰) و ۳۹٫۶۷ مگابایت (کیفیت ۷۲۰)

 

 

 

 

 

 

 

 

توضیحات:

 

به طور کلی روش شکل دهی پلاستیک ها به این صورت است که ابتدا مواد اولیه ( گرانول پلاستیک ، پرک یا پودر) توسط گرما ذوب شده و مذاب به داخل قالبی که شکل محصول نهایی در آن طراحی و ساخته شده است ریخته می شود. مذاب ریخته شده در داخل قالب، پس از سرد شدن شکل محصول نهایی را به خود می گیرد. قالب گیری تزریقی، قالب گیری بادی یا دمشی، قالب گیری فشاری و قالب گیری اکستروژنی از روش های مهم ساخت محصولات پلاستیکی است.

 

قالب گیری فشاری (Compression Molding) معمولاً برای شکل دهی لاستیک ها و پلاستیک های ترموست استفاده می شود. در این روش، ابتدا مواد مورد نظر پیش گرم شده و سپس درون حفره قالب قرار داده می‌شوند. فک بالایی قالب همراه با فشار زیاد بسته می‌شود، این فشار مواد را مجبور می‌کند تا با همه سطح قالب در تماس باشند. اثر همزمان گرما و فشار باعث می شود تا لاستیک و پلاستیک شکل قالب را به خود بگیرد. در این فرایند معمولاً از رزین‌های ترموست به صورت پودر، لایه‌ای، ساچمه یا پیش فرم استفاده می‌شود.

 

 

 

 

 

مطالب و ویدیوهای مشابه:

 

 

 

 

 

ارسال دیدگاه