0
04136674922

دستگاه خمکاری اتوماتیک لوله و تیوب + ویدیو

توضیحات:

 

در ساخت سازه های سبک استفاده از مقاطع توخالی مانند لوله بسیار متداول است. سازه ها یا محصولاتی مانند میز و صندلی، دوچرخه و نظایر آن معمولاً توسط اتصال لوله ها به یکدیگر ساخته می شود. تولید این محصولات به ویژه زمانی که با شکل های پیچیده و یا طرح های زیبا همراه شود، نیازمند ایجاد خم در اجزاء لوله های آن است. علاوه بر ساخت مصنوعات فلزی سبک، خمکاری لوله کاربرد بسیار گسترده ای در بیشتر صنایع مثل خودروسازی، هواپیماسازی، قطعه سازی، صنایع هیدرولیکی و سیالاتی و غیره دارد. خمکاری فرایندی است که توسط آن طول مستقیمی به طول خمیده تبدیل می شود. معمولاً حداقل شعاع خم بر حسب مضربی از ضخامت تعریف می شود. حداقل شعاع خم، حد شکل دادن است و برای فلزات مختلف متفاوت است.

 

از روش های مختلفی برای خمکاری لوله ها استفاده می شود، از آن جمله می توان به روش های زیر اشاره کرد:

 

خمکاری پرسی:

در این روش لوله بر روی دو غلتک یا تکیه گاه و قالب در وسط این دو غلتک قرار می گیرد. در مواردی که شعاع خمکاری و تغییر سطح مقطع لوله از اهمیت خاصی برخوردار نیست، از این روش برای خمکاری لوله استفاده می شود.

 

خمکاری فشاری:

در این روش، قالب ثابت بوده و کفشک لغزان در حین دوران به دور قالب، لوله را به درون قالب می فشارد. خمکن های دستی که معمولاً برای خمکاری لوله های مسی با قطر کم استفاده می شوند، از این نوع است.

 

خمکاری کششی چرخشی:

در خمکاری کششی، قالب دوران می کند. در ابتدا لوله در محل شروع خم توسط گیره به قالب فشرده و محکم گرفته می شود. سپس هر دو با هم شروع به دوران کرده و در نتیجه لوله به درون قالب کشیده می شود.

 

خمکاری نوردی:

در این روش لوله از میان سه غلتک عبور داده می شود و در حین عبور لوله از میان سه غلتک، لوله شکل دایره با قطر مشخص را به خود می گیرد. از این روش بیشتر برای خمکاری لوله با شعاع خم های بزرگ استفاده می شود.

 

 

در این ویدیو شما می توانید خمکاری لوله و تیوب را توسط یک دستگاه اتوماتیک مشاهده بفرمایید. 

 

 

ویدیو:

 


نام ویدئو به فارسی: دستگاه خمکاری اتوماتیک لوله و تیوب

 


نام ویدئو به انگلیسی (در یوتیوب):  Tube bending automatic machine

 


زمان ویدئو: ۱ دقیقه و ۲۹ ثانیه

 


فرمت ویدئو: MP4 با کیفیت ۴۸۰ و ۷۲۰

 


زبان: بدون کلام

 


زیرنویس:

 


دوبله:

 


اختصاصی عصر مواد: –

 


مشاهده ویدیو:

 

 

 

 

لینک دانلود از آپارات:

حجم:  ۱۰٫۵۶ مگابایت (کیفیت ۴۸۰)

 

 

لینک دانلود از یوتیوب:

حجم:  ۱۴٫۸۴ مگابایت (کیفیت ۷۲۰)

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال دیدگاه