0
02126246958

تولید بطری آب و مخزن آب سردکن به روش قالب گیری بادی + ویدیو

در این ویدیو شما می توانید تولید بطری آب و مخزن پلاستیکی آب سردکن به روش قالب گیری بادی کششی را از وب سایت عصر مواد مشاهده بفرمایید.

 

ویدیو:

 

نام ویدئو به فارسی: تولید بطری و مخزن آب به روش قالب گیری بادی کشش

نام ویدئو به انگلیسی (در یوتیوب):

زمان ویدئو: ۲ دقیقه و ۲۳ ثانیه

فرمت ویدئو: MP4 با کیفیت ۴۸۰ و ۷۲۰

زبان: عربی

زیرنویس:

مشاهده ویدیو:

 

 

لینک دانلود از آپارات:

حجم: ۱۹٫۳۰ مگابایت (کیفیت ۴۸۰) و ۲۹٫۸۸ مگابایت (کیفیت ۷۲۰)

 

 

 

 

 

 

 

توضیحات:

 

فرایند قالب گیری بادی یا دمشی (Blow Molding) در کنار قالب گیری تزریقی (تزریق پلاستیک) یکی از روش های تولید محصولات پلاستیکی است که در ساخت ظروف، بطری، اسباب بازی و محصولات توخالی پلاستیکی کاربرد زیادی دارد. اساس این روش به این صورت است که ماده اولیه پلاستیکی گرم شده و داخل قالب قرار می گیرد. با دمش باد در آن، لقمه ی اولیه تحت فشار باد به بدنه ی یک قالب فرم دار چسبانده شده و فرم قالب را به خود می گیرد. پس از سرد شدن، قالب باز شده و قطعه خارج می‌شود. انواع پلاستیک ها مثل پلی اتیلن سبک و سنگین، پلی پروپیلن، پت، پی وی سی و غیره را با این روش می توان به انواع محصولات توخالی تبدیل کرد. این فرایند عموماً به سه روش کلی انجام می‌پذیرد که عبارتند از:

 

 

قالب‌گیری بادی تزریقی (Injection blow molding)

 

در این روش، ابتدا گرانول‌ های پلیمر ذوب می شود. سپس با یک نازل داخل یک قالب تزریق شده و لقمه ایجاد می‌شود. این لقمه از قالب خارج شده و داخل قالبی دیگر قرار می‌گیرد تا باد در آن دمیده شود، پس از سرد شدن قالب باز شده و قطعه خارج می‌شود. در مرحله ی تزریق، با استفاده از یک پین به عنوان ماهیچه مانع از پر شدن فضای داخل قالب می‌شویم تا مواد تزریق شده فضای بین پین و قالب را به طور کامل اشغال کنند.

 

 

 

قالب‌گیری بادی اکستروژن (Extrusion blow molding)

 

در اين روش، يک لوله توخالی از پلاستيک مذاب از بالای قالب اكسترود شده و به صورت عمودی بین دو نیمه ی باز قالب قرار می گیرد. به این لوله پاریسون (Parison) می گویند. در ادامه قالب بسته شده و هوای فشرده به داخل پاریسون جریان می یابد تا اینکه منبسط شود و به دیواره قالب بچسبد.   

 

 

 

 

قالب‌گیری بادی کششی (Stretch blow molding)

 

قالب‌گیری بادی کششی رایج‌ ترین روش تولید بطری‌ های توخالی است و معمولاً وقتی از دستگاه بادکن صحبت می شود، به کارگیری قالب‌گیری بادی کششی مد نظر است. در این فرایند، ابتدا پیش‌ نمونه‌ای از بطری نهایی که پریفورم نامیده می‌شود تولید می شود. این پیش‌ نمونه پس از حرارت دیدن تحت دمش و کشش همزمان قرار گرفته و شکل و اندازه‌ی بطری مورد نظر را به خود می گیرد. به این روش، قالب گیری بادی کششی تزریقی هم می گویند.

 

 

 

توضیح: فایل های گیف از وب سایت شرکت آرتاک ماشین و نوشته ی آقای مهدی نصیری باز نشر می شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال دیدگاه