0
02126246958

ایران در جایگاه یازدهم و چین، هند و ژاپن در رتبه اول تا سوم تولید کنندگان فولاد جهان

انجمن جهانی فولاد، جایگاه کشورها و شرکت‌ های تولید کننده فولاد را در سال ۲۰۱۸ منتشر کرد. طبق این گزارش، تولید فولاد ایران با ارتقای ۲ پله ای، از رتبه سیزدهم در سال ۲۰۱۷ به رتبه یازدهم در سال ۲۰۱۸ رسید.

 

 

به گزارش عصر مواد به نقل از پایگاه خبری ایمیدرو، انجمن جهانی فولاد (World Steel Association) در جدیدترین گزارش خود شرکت‌ ها و کشورهای برتر فولادساز جهان در سال ۲۰۱۸ میلادی را معرفی کرد. در این گزارش، جایگاه ایران از رتبه سیزدهم در سال ۲۰۱۷ میلادی به رتبه یازدهم در سال ۲۰۱۸ میلادی ارتقا یافت. بر این اساس تولید فولاد ایران در سال ۲۰۱۸ میلادی ۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تن به ثبت رسید.

نکته قابل توجه این است که کشورمان از نظر میزان تولید، هم‌ ردیف ایتالیای دهم قرار دارد اما تداوم تولید در این محدوده، آن کشور را در جایگاه دهم نگه داشته است. با این حال ایران در رتبه‌بندی ماهانه ۲۰۱۸ توانسته بود در برخی از ماه‌ها، رتبه دهم را از آن خود کند.

از سوی دیگر ایمیدرو (سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران) با تولید ۱۶ میلیون و ۷۹۰ هزار تن فولاد در جایگاه نوزدهمین فولادساز برتر جهان ایستاد. پیش از این در سال ۲۰۱۷ میلادی ایمیدرو با تولید ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تن در رتبه ۲۱ جهان قرار داشت.

 

طی مدت مذکور، چین با تولید ۹۲۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تن در صدر کشورهای فولادساز جهان قرار گرفت. هند و ژاپن نیز با تولید ۱۰۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تن و ۱۰۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تن به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفتند.

آمریکا با تولید ۸۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تن فولاد، کره جنوبی با تولید ۷۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن، روسیه با تولید ۷۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تن، آلمان با تولید ۴۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن، ترکیه با تولید ۳۷ میلیون و ۳۰۰ هزارتن و برزیل با تولید ۳۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تن در رتبه‌های چهارم تا نهم کشورهای فولادساز جهان در سال ۲۰۱۸ میلادی قرار گرفتند.

همچنین ایتالیا با تولید ۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تن (مشابه تولید ایران) پیش از ایران در جایگاه دهم جهان ایستاد.

 

در میان برترین شرکت‌های فولادساز جهان نیز شرکت بین المللی آرسلور میتال (ArcelorMittal) در سال گذشته میلادی با تولید ۹۶ میلیون و ۴۲۰ هزار تن فولاد همچنان پیشتاز تولید فولاد در جهان است و در صدر فولادسازان جهان قرار دارد.

گروه بائو چین (China Baowu Group) و شرکت فولاد نیپون (Nippon Steel Corporation) با تولید ۶۷ میلیون و ۴۳۰ هزار تن و ۴۹ میلیون و ۲۲۰ هزار تن فولاد به ترتیب رتبه‌های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

 

 

 

 

 

 

ارسال دیدگاه