0
02126246958

اخبار و رویدادهای منتخب صنعت و معدن – ۲ دی ۱۴۰۰

خط تولید کاتد مس در سونگون در حال احداث است

 

به گزارش وب سایت عصر مواد و به نقل از ماین نیوز، «جهانگیر رضوی»، مدیر مجتمع مس سونگون در این دیدار گفت: با برگزاری مناقصه و انجام فرایندهای قانونی، عملیات اجرایی فاز ۳ تغلیظ کنسانتره مس در معدن مس سونگون آغاز شده و مطالعات فاز ۴ نیز در دست انجام است.

وی ادامه داد: با راه اندازی فاز سه، خوراک مورد نیاز تولید مس کاتد ۱۰۰ هزار تنی در سال در مس سونگون تضمین خواهد شد که قصد داریم با تمهیدات پیش بینی شده و پیشبرد برنامه های عملیاتی این میزان را به ۲۰۰ هزار تن در سال در فازهای بعدی توسعه افزایش دهیم.

مدیر مجتمع مس سونگون با تاکید بر اهمیت توسعه معادن و صنایع معدنی در راستای ایجاد توسعه و اشتغال پایدار در استان، افزود: در کنار ایجاد واحدهای فرآوری، ذوب و تغلیظ، احداث زیرساخت‌های لازم نظیر راه آهن جهت سهولت در نقل و انتقال محصول نهایی و دسترسی امن و سریع به بازارهای جهانی بویژه از طریق مرزهای استانی بسیار ضروری است که نهادهای مسیول در این خصوص بایستی حداکثر مساعدت را بکار گیرند.

وی با اشاره به ضرورت بهره‌مندی از توانمندی‌های علمی و فنی جامعه دانشگاهی استان در بخش معادن و صنایع معدنی، گفت: استفاده از تکنولوژی‌های نوین در معادن و واحدهای فرآوری یک نیاز بوده و تعامل هرچه بیشتر نخبگان و جامعه توانمند دانشگاهی و صنعتی و معدنی استان دستیابی به این توان را تحقق خواهد بخشید.

 

نصب سه غبارگیر جدید با ظرفیت ۱۴۰ هزار متر مکعب در ساعت در شرکت آهن و فولاد ارفع

 

به گزارش وب سایت عصر مواد و به نقل از می‌متالز، جابر گنجی” مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست در مصاحبه‌ای با واحد روابط عمومی شرکت، عنوان کرد: در راستای بهینه سازی سیستم کنترل و رفع آلایندگی در مسیر سیستم انتقال مواد از واحد آهن سازی به فولادسازی، سه غبارگیر جدید با ظرفیت ۱۴۰ هزار متر مکعب به مجموعه اضافه گردید.

وی افزود: شرکت آهن و فولاد ارفع، در راستای اجرای برنامه‌های بلند مدت محیط زیستی خود جهت توسعه پایدار و مدیریت و کاهش آلاینده‌های هوا، از اوایل سال ۱۳۹۹، با هزینه‌ای بالغ بر ۳۵۰ میلیارد ریال، فرایند طراحی، تامین، نصب و راه اندازی سه سیستم غبارگیر جدید جمعا با ظرفیت ۱۴۰ هزار متر مکعب در ساعت در مسیر سیستم انتقال مواد از واحد آهن سازی به فولادسازی را آغاز نمود و در نهایت این پروژه در آذرماه سال ۱۴۰۰ به بهره برداری رسید.

گنجی ادامه داد: نصب این غبارگیرها، در ردیف برنامه‌های بلندمدت محیط زیستی ارائه شده شرکت آهن و فولاد ارفع به اداره کل حفاظت محیط زیست قرار داشته که با راه اندازی آنها، ظرفیت مکش غبارگیر‌های سیستم انتقال مواد به فولادسازی به میزان صد در صد افزایش یافته و دوبرابر گردید و این موضوع تاثیر چشمگیری در کاهش انتشار غبار و ذرات در هوا به همراه داشته است.

وی در پایان با اشاره به اهمیت موضوع سلامت، حفظ محیط زیست و توسعه پایدار، گفت: شرکت آهن و فولاد ارفع مصمم است تا به یاری خداوند متعال و با تکیه بر توان داخلی، همانگونه که برخی اقدامات مهم محیط زیستی را به سرانجام رسانده؛ با جدیت و تلاش مضاعف، مابقی اقدامات مورد انتظار را تا حصول نتایج قابل قبول پیگیری و اجرا نماید.

 

ارسال دیدگاه