0
02126246958

۶۶ گروه پر کاربرد از آلیاژهای پایه آهن و نیکل در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاهی

در کتاب The Alloy Tree یا درخت آلیاژ به عنوان راهنمای آلیاژهای پایه آهن و پایه نیکل، برخی فولادهای مناسب برای کاربردهای دما بالا و دما پایین، انواع فولادهای زنگ نزن و برخی آلیاژهای پایه نیکل که کاربرد زیادی در صنایع مختلف از جمله صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، صنایع نیروگاهی و غیره دارند، معرفی و شرح داده شده است. عنوان “درخت آلیاژ” از آن جا انتخاب شده است که ارتباط این آلیاژها بر اساس عناصر آن ها در یک طرح واره ی درختی نشان داده شده است.

 

این درخت بر پایه ی فولاد نرم ساده کربنی بنا شده و با افزوده شدن عناصر مختلف آلیاژی به ترکیب پایه، شاخ و برگی از فولادهای مقاوم به خزش برای کاربردهای دما بالا، فولادهای چقرمه در دمای زیر صفر برای کاربردهای دما پایین، فولادهای زنگ نزن مارتنزیتی و فریتی، فولادهای زنگ نزن دوپلکس و سوپر دوپلکس، فولادهای زنگ نزن آستنیتی و سوپر آستنیتی و فولادهای زنگ نزن نسوز به خود می گیرد تا در بالای درخت، به آلیاژهای پایه نیکل، نیکل-مس و نیکل-مولیبدن برسد. در این کتاب، ۶۶ گروه و بیش از ۱۳۰ گرید از انواع این آلیاژها معرفی و توضیح داده شده است.

 

طرح درخت آلیاژ در شرکت Metrode Products Ltd تهیه شده است. این شرکت انگلیسی در زمینه تولید مواد مصرفی جوشکاری فعالیت می کند. کتاب درخت آلیاژ نیز بر اساس اطلاعات شرکت های مختلف سازنده در خصوص آلیاژهای معرفی شده توسط J.C.M Farrar تالیف و در سال ۲۰۰۴ در ۲۰۵ صفحه منتشر شده است.

 

 

 

شما می توانید این کتاب الکترونیکی را از وب سایت عصر مواد دریافت کنید.

 

The Alloy Tree

 

فرمت: PDF

تعداد صفحه: ۲۰۷

زبان: انگلیسی

حجم: ۱٫۳۳ مگابایت

لینک دانلود از عصر مواد:

 

 

 

 

 

 

 

برخی مطالب مرتبط در عصر مواد:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال دیدگاه