0
02126246958

تبلیغات در عصر مواد

 

هاشم تاروردی پور هستم، مشاور تبلیغاتی عصر مواد. جای گفتن نیست، همه شما به اهمیت تبلیغات برای بازاریابی و فروش محصول و خدمات خود و توسعه کسب و کارتان واقف هستید. من در این نوشته می خواهم با طرح چند پرسش و پاسخ، به شما کمک کنم تا تصمیم مناسبی برای تبلیغات خود و رشد و توسعه کسب و کارتان بگیرید. ضرورت تبلیغات هدفمند در فضاهای تخصصی، بازدهی تبلیغات، انواع قالب ها و بسته های تبلیغی در عصر مواد و هزینه آن ها، محتوای این نوشته را شکل می دهد.

اگر نیازی به مشاوره احساس نمی کنید و علاقمندید سریع با قالب های تبلیغی و هزینه آن ها در عصر مواد آشنا شوید، می توانید به پرسش و پاسخ ۵ و ۶ در ادامه این نوشته مراجعه فرمایید.


 

۱- پرسش مهم اول اینست که کجا تبلیغ کنیم؟ 

در پاسخ به این پرسش اساسی، یک اصل بدیهی را می خواهم به شما یادآور شوم: تبلیغاتی را می توان موثر و کارآمد دانست که منجر به یک بازاریابی موفق شود. به همین دلیل، یکی از بهترین مکان ها برای تبلیغ و معرفی یک کسب و کار، وب سایت هایی هستند که مخاطبان آن ها مشتریان هدف شما هستند. اگر شما در یک سایت پر بازدید با موضوع و مخاطبان عمومی تبلیغ کنید، برای مثال تبلیغ خدمات فورج را در یک سایت خبری- اجتماعی پر بازدید انجام دهید، شاید افراد بیشتری تبلیغ شما را ببینند ولی مسلماً بازدهی تبلیغات در مقابل هزینه ای که می کنید پایین بوده و بازخورد (نرخ بازدید یا فروش) موثری به همراه نخواهد داشت.

پس چنانچه می خواهید محصول یا خدمتی تخصصی را تبلیغ کنید، بهتر است این کار را در یک وب سایت با موضوع و کاربرانی متناسب با آن انجام دهید. در واقع، به این صورت تبلیغ شما در جلوی دید مخاطبان شما خواهد بود.

دیوید اگیلوی پدر بازاریابی و تبلیغات نوین می گوید: هر تبلیغی بایستی بر اساس روحیات و علاقمندی ‌های مخاطبان هدف، طراحی و اجرا شود. اگر در پر بازدیدترین مکان ها تبلیغ کنید اما افراد علاقه مند به محصولات و خدمات شما حضور هدفمندی در آنجا نداشته باشند، به ‌احتمال زیاد مورد توجه قرار نخواهد گرفت.

 

 

 

۲- آیا امکان تبلیغ در عصر مواد وجود دارد؟

یک سال و نیم پس از شروع به کار وب سایت عصر مواد و پس از افزایش قابل توجه بازدیدکنندگان سایت (که اغلب متخصصان و صنعتگران حوزه مهندسی مکانیک، مواد، معدن، پلیمر و شیمی هستند) و رسیدن بسیاری از کلید واژه های مهم وب سایت به صفحه اول جستجوی گوگل که به صورت ارگانیک هم حاصل شده است، اکنون امکان تبلیغات شرکت ‌ها و کارگاه های تولیدی و خدماتی در فضای تخصصی عصرمواد فراهم شده است.

 

۳- آیا تبلیغات در عصر مواد می تواند پر بازده باشد؟

از آبان ۹۷ که فعالیت وب سایت عصر مواد شروع شده، تعداد کاربرانمان به صورت مداوم و روزانه در حال افزایش بوده است. بنابراین وب سایت عصر مواد با کاربرانی که بیشتر از فعالان صنعت کشورمان در زمینه هایی چون ریخته گری، عملیات حرارتی، خدمات جوشکاری، انواع خدمات شکل دهی و فلزکاری، خدمات ماشینکاری، ساخت مواد لاستیکی و پلاستیکی، خدمات رنگ و پوشش، آبکاری و مهندسی سطح، مدل سازی، قالب سازی و فروش مواد اولیه و تجهیزات مرتبط با این صنایع هستند، می‌تواند محیطی مناسب و پربازده برای معرفی کسب ‌و کار شما به مخاطبان خود باشد. تنوع تبلیغات دیجیتال در عصر مواد نیز به کمک محیط مناسب آن آمده و می تواند مشتریان بالقوه و پیش بینی نشده شما را افزایش قابل توجهی دهد.

 

 

۴- چه کسانی بهتر است تبلیغ و معرفی کسب و کار خود را در عصر مواد سفارش بدهند؟

بیشترین بازدید از عصر مواد از طریق جستجوی گوگل است. این بدان معنا است که موضوع محتواهای منتشر شده در سایت، بیانگر زمینه فعالیت عمده ی کاربران عصر مواد است. بر این اساس، کسب و کارهای فعال در زمینه ریخته گری، عملیات حرارتی، جوشکاری، انواع خدمات شکل دهی مثل فورج، پرس، نورد، اسپینینگ و خمکاری، خدمات ماشینکاری، ساخت مواد لاستیکی و پلاستیکی، خدمات رنگ و پوشش، آبکاری، مهندسی سطح و حفاظت کاتدی، خدمات بازرسی و آزمون های کنترلی، مدل سازی، قالب سازی، خدمات مهندسی معکوس و طراحی، خدمات پرینت سه بعدی، خدمات شبیه سازی نرم افزاری، خدمات فنی و مهندسی و فروش مواد اولیه و تجهیزات مرتبط با این صنایع می توانند معرفی و تبلیغ کسب و کار خود را در عصر مواد سفارش دهند.

 

۵- تبلیغ کسب و کارها در عصر مواد در چه قالب هایی انجام می گیرد؟

صاحبان کسب و کارها می توانند تبلیغ و معرفی خود را در قالب ها و یا انواع زیر سفارش بدهند:

 

 

اطلاع رسانی و گزارش رویدادها و اخبار اتفاقات مهم کسب و کار شما مثل محصولات یا خدمات جدید، بازارها و مشتریان جدید، اخذ گواهینامه های کیفی، موفقیت ها، خلاقیت و نوآوری ها، برنامه ها و اهداف سالانه و غیره تاثیر فوق العاده مهمی در معرفی برند، بازاریابی و جذب مشتریان جدید دارد.

در حال حاضر، بیشتر کسب و کارها دارای وب سایت اینترنتی و یا حداقل شبکه های اجتماعی فعال برای اطلاع رسانی این قبیل اتفاقات هستند ولی همان طور که مستحضرید بیشتر این وب سایت ها یا شبکه های اجتماعی به دلیل فعالیت غیر حرفه ای و به روز رسانی های نامنظم، از تعداد بازدید پایینی برخوردار بوده و در جستجوی کلید واژه های مهم توسط کاربران نیز معمولاً جایگاهی در صفحه اول و حتی دوم گوگل ندارند. بنابراین انتشار و اطلاع رسانی اتفاقات و رویدادهای خبری یک کسب و کار در وب سایت ها و شبکه های اجتماعی فعال که بازدیدکنندگان تخصصی دائمی نیز دارند، می تواند خود یک اتفاق مهم برای آن کسب و کار باشد. به خصوص اینکه، با تیتر، محتوا و تصاویر مناسب و جذابی تحت نظر یک متخصص و مشاور تبلیغاتی تهیه شده باشد.

تبلیغات خبری از آن نوع تبلیغاتی است که خواننده را با برند شما، محصولات و خدمات شما، کسب و کار و فعالیت های شما آشنا می کند، بدون اینکه حس تبلیغاتی بودن را در خواننده برانگیزد.


بنرهای تبلیغاتی در فضای وب تقریباً شبیه بنر و بیلبوردهای تبلیغاتی هستند که در روزنامه ها، مجلات، فضای شهری، ایستگاه های مترو و جاهای دیگر می بینید، با این تفاوت که می توانند مشتریان بالقوه را با یک کلیک به سایت، تلگرام و یا اینستاگرام شما بکشانند. بنرهای تبلیغاتی معمولاً در کادرهای مستطیلی با اندازه های مختلف و با فرمت های متن، انیمیشن، ویدیو و غیره در حاشیه ها، بالا و انتهای صفحات سایت نمایش داده می شوند.

بنرهای تبلیغاتی می توانند بازدیدکننده را وارد سایت یا شبکه های اجتماعی تبلیغ دهنده کرده و در حالت ایده آل منجر به خرید محصول یا خدمت از سوی او شوند. اگر این هدف هم محقق نشود، این بنرها کمک زیادی به برندسازی و در خاطر ماندن برند تبلیغ شده در ذهن مخاطبان می کنند. در واقع این بنرها تقریباً همان کاری را می کنند که تبلیغات تلویزیونی می کنند. تبلیغات تلویزیونی در ظاهر تاثیر آنی بر ما ندارند و منجر به این نمی شوند که ما بلافاصله پس از دیدن تبلیغ به سراغ خرید محصول تبلیغ شده از فروشگاه برویم، بلکه این تبلیغ در ذهن ما می ماند و هر زمانی که به یک فروشگاه رفتیم، احتمالاً با دیدن آن محصول تصمیم بگیریم که آن را بخریم. اگر برای اینکه یک کالا را بر دیگری ترجیح بدهید دلیل خاصی نداشته باشید، به احتمال زیاد کالایی را انتخاب می‌کنید که بیشتر با آن آشنا هستید، حتی اگر این آشنایی از طریق دیدن تبلیغات باشد.

پس اگر شما سایت اینترنتی یا شبکه اجتماعی هم نداشته باشید، بنرهای تبلیغی غیر کلیکی به عنوان یک بیلبورد آنلاین، کمک زیادی به معرفی برند و راه های تماس با شما می کنند.


رپورتاژ آگهی یک محتوای با کیفیت است که طی آن کسب و کار، خدمات و محصولات شما در قالب یک مقاله یا گزارش و معمولاً با ساختار روایی و داستانی معرفی می شود. این نوع تبلیغ خواننده را به محصول یا خدمات شما هدایت می‌کند، بدون آنکه ظاهری تبلیغاتی داشته باشد. آن ‌ها وقتی به پیشنهاد فروش می‌رسند، به اندازه کافی به محصول یا خدمات شما علاقه ‌مند شده‌ اند، زیرا داستان شما را خوانده‌ اند و پیام شما در یادشان مانده است.

برای آشنایی بیشتر با رپورتاژ آگهی، توجه شما را به دو مثال زیر جلب می کنم:

  • یک شرکت ارائه دهنده خدمات آبکاری می تواند در مقاله ای به معرفی مزایای روش آبکاری خود بپردازد و آن را در مقایسه با سایر روش ها شرح دهد. در این مقاله، بک لینک های غیر تبلیغی برای هدایت مشتریان به سایت یا اطلاعات تماس ارائه دهنده رپورتاژ آگهی قرار داده می شود.
  • یک شرکت ساخت و یا فروش تجهیزات جوشکاری می تواند مقاله ای با نام “راهنمای جامع خرید دستگاه جوشکاری” بنویسد و در آن، اطلاعات لازم و مفید (اطلاعاتی که مشتری نیاز دارد) برای خرید یک دستگاه جوشکاری را شرح دهد. در این مقاله، خواننده با نام و برند ارائه دهنده آگهی که خود سازنده و یا فروشنده دستگاه جوشکاری است، آشنا می شود و با بک لینک هایی به سایت یا اطلاعات تماس او هدایت می شود.

 

در این نوع آگهی، بک لینک های غیر تبلیغی، معتبر و دائمی از سایت منتشر کننده نصیب صاحب آگهی می شود. این محتواها به صورت مادام‌العمر نیز در وب‌سایت باقی خواهند ماند.

برای تهیه رپورتاژ آگهی می توانید بر روی نویسندگان و مشاوران تبلیغاتی عصر مواد هم حساب باز کنید. ما آمادگی آن را داریم که در این کار به شما کمک کنیم.


تبلیغات همسان در واقع هماهنگ و همسان شدن تبلیغات با محیط پیرامونی آن و راهکاری موثر برای جلوگیری از نادیده گرفتن هوشمند تبلیغات توسط کاربران است. این نوع تبلیغات، بنری حاوی عکس و مطلبی مرتبط با محتوای مطالبی از سایت است. برای مثال، در داخل متن محتواهای مرتبط با ریخته گری، بنر تبلیغی فروش مواد مصرفی ریخته گری قرار داده می شود. هماهنگی در شکل و محتوای این نوع تبلیغ باعث می‌شود تا کاربر به بنر تبلیغاتی اعتماد بیشتری کند و به دلیل مرتبط یافتن آن با مطالب سایت، تمایل بیشتری از خود برای دیدن تبلیغ نشان دهد.

حتماً در هنگام جستجو در زمینه کاری خود، با یک یا چند مقاله از وب ‌سایت عصر مواد در نتایج بالای گوگل مواجه شده ‌اید. شما تنها نیستید و صدها نفر دیگر از بازار هدف شما هر روز همان موضوعات را جستجو و به همان محتواها مراجعه می‌ کنند. این به معنای یک فرصت بزرگ برای شما است که با حضور خود در آن محتوا و معرفی محصولات یا خدمتتان بتوانید به بهینه ‌ترین و موثرترین شکل ممکن با مشتریان بالقوه خود ارتباط برقرار کنید. بنابراین تبلیغات همسان و هدفمند در محتواهای منتشر شده در عصر مواد، یک ابزار قدرتمند برای افزایش فروش شما است.

بـرای انتخـاب مطالب مرتبط با کسب‌وکار خود می ‌توانیـد از مشـاورین تبلیغاتی ما در وب ‌سـایت عصر مواد نیز کمک بگیرید.


تبلیغات ویدیویی جدیدترین و موثرترین نوع تبلیغات در دنیای امروز است. پخش چندین باره و دست به دست شدن ویدیوها از طریق گوشی های همراه و سیستم های رایانه ای، فرصت مغتنمی برای صاحبان کسب و کارها برای معرفی برند و محصولات/خدمات خود از این طریق است. ویدیوهای تولید شده توسط تیم عصر مواد با موضوع اصلی فرایندهای ساخت و تولید و پدیده های متالورژیکی، در کانال عصر مواد در بزرگ ترین بستر اشتراک ویدیوی جهان (یوتیوب) و ایران (آپارات) بارگذاری شده و در جستجوهای موضوعی گوگل، معمولاً در صفحات اول معرفی می شود. ضمن آن که این ویدیوها در وب سایت عصر مواد، پیچ اینستاگرام، کانال تلگرام و صفحه لینکدین آن نیز منتشرمی شود و از طریق چندین سایت اشتراک ویدیوی دیگر نیز بازنشر می گردد. در نتیجه ی این اتفاقات، این امکان برای شما مهیا می شود تا با معرفی در ویدیوهای عصر مواد به گروه هدف تان نزدیک تر شده و پیام تبلیغاتی خود را به بهترین شکل انتقال دهید.

امکان تبلیغ ویدیویی در عصر مواد به چند صورت ممکن است:

  • ارسال ویدیو از فرایندهای تولیدی، معرفی و یا نمایش عملکرد محصولات و خدمات خود و انتشار آن ها در بخش ویدیوهای عصر مواد
  • پخش تبلیغ یا نام و لوگوی برند شما در ابتدای ویدیوهای عصر مواد
  • زیرنویس نام و لوگوی برند و یا راه های تماس با شما در ویدیوهای عصر مواد
  • پخش تبلیغ یا نام و لوگوی برند و راه های تماس با شما در انتهای ویدیوهای عصر مواد

 

 

۶- برای تبلیغات در عصر مواد چقدر باید هزینه کنیم؟

حتماً شما هم این شعار را شنیده اید که تبلیغات هزینه نیست، سرمایه گذاری است. البته که این موضوع یک شعار توخالی نیست و اگر تبلیغات به درستی و در مکان مناسبی که در دید مخاطبان بالقوه و جامعه هدف مرتبط با آن حوزه تخصصی قرار دارد انجام بگیرد، واقعاً یک سرمایه گذاری برای برند شما است. با این توضیحات، سرمایه گذاری شما برای برند و کسب و کارتان از طریق انواع تبلیغات در وب سایت عصرمواد، مطابق جداول زیر خواهد بود. خبر خوش اینست که به مناسبت شروع امکان تبلیغ در سایت، نصف هزینه سرمایه گذاری های انجام گرفته تا پایان مردادماه ۹۹ را خود ما در عصر مواد متقبل شده ایم. به عبارت دیگر شما تا پایان مردادماه ۹۹ فرصت دارید تا از تخفیف ۵۰ درصدی این سرمایه گذاری استفاده کنید.

 

جداول هزینه های سرمایه گذاری برای تبلیغات در وب سایت عصر مواد۱- طراحی بنر بر عهده سفارش دهنده می باشد. سفارش دهنده موظف است بنر خود را دقیقاً مطابق مشخصات و قوانین سایت تهیه و ارسال نماید.

۲- در صورت نیاز، تیم عصر مواد آماده همکاری جهت طراحی بنر می باشد که هزینه آن به صورت مجزا محاسبه خواهد شد.

۳- هر بنر تنها می تواند یک لینک به سایت یا شبکه های اجتماعی مد نظر سفارش دهنده داشته باشد.
 

۷- چگونه سفارش تبلیغ بدهیم؟

در صورتی که نوع تبلیغات خود را از میان انواع بسته های تبلیغی عصر مواد انتخاب کرده اید، لطفاً فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود. در این فرم، ضمن پر کردن فیلد نام و ایمیل، لطفاً فیلد موضوع را با عنوان “سفارش تبلیغات” پر نموده و در فیلد پیام، درخواست خود (شامل نوع بسته های تبلیغی، پیام یا توضیح) را به همراه شماره تماس وارد کنید. در پایان روی ارسال در زیر فیلد پیام کلیک نمایید. در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات و مشاوره تلفنی هم دارید، با شماره تلفن ۳۶۶۷۴۹۲۲-۰۴۱ تماس بگیرید.

 

نام شما (الزامی)

ایمیل شما (الزامی)

موضوع

پیام شما

 

 

۸- آیا برای انتشار آگهی و بسته های تبلیغاتی کسب و کارها در عصر مواد قوانین و شرایط خاصی وجود دارد؟

جذب و انتشار آگهی و بسته ای تبلیغاتی در عصر مواد تابع قوانین و شرایط زیر است و سفارش دهنده با اطلاع از آن ها باید نسبت به سفارش تبلیغات اقدام نماید.

۱- محتوای بسته تبلیغی و محتوای وب سایت و یا شبکه های اجتماعی تبلیغ دهنده که دارای لینک از بسته تبلیغی است، نباید مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد.

۲- مسئولیت صحت محتوای تبلیغات بر عهده سفارش دهنده می باشد و سفارش دهندگان بسته تبلیغی باید بتوانند در صورت نیاز، مستندات لازم، قانع‌ کننده و قانونی برای ادعاها و استدلال‌های موضوع بسته تبلیغی خود را ارائه کنند.

۳- بسته های تبلیغی به هیچ وجه نباید متضمن فریب بوده و فراتر از واقعیت، کالا یا خدمات مورد نظر را با ادعای خلاف واقع معرفی کند. 

۴- رعایت کلیه قوانین مربوط به حمایت از حقوق مادی و معنوی مولفان، مخترعان و مکتشفان و آیین ‌نامه ‌های مربوطه در بسته های تبلیغی الزامی است. سفارش دهنده متعهد است که بدون کسب مجوز، ار نام و نشان تجاری مراکز، شرکت‌ ها و موسسات دیگر و همچنین نام و نشان مجوزها و گواهی های کیفی، صنفی، تولیدی و غیره در بسته های تبلیغی خود استفاده نکند. عصر مواد مسئولیتی در قبال صحت و اعتبار این ادعاها ندارد.

۵- در صورتی که دستور قضائی یا اخطاری توسط نهادهای قانونی و نظارتی نسبت به حذف یک آگهی به مسئولین سایت و یا کانال ابلاغ شود آگهی فوق از سایت و یا کانال حذف شده و مسئولیت خسارت یا موارد حقوقی آن بر عهده آگهی دهنده خواهد بود.

۶- در صورتی که در زمان نمایش آگهی در عصر مواد، تغییری در ماهیت محتوای بسته تبلیغی یا محتوای وب سایت یا شبکه های اجتماعی تبلیغ دهنده که دارای لینک از بسته تبلیغی است، بدون اطلاع رسانی و هماهنگی با عصر مواد داده شود، به نحوی که سوء استفاده از تبلیغات در عصر مواد و اعتماد کاربران و همچنین تخطی از قوانین انتشار آگهی در عصر مواد قلمداد گردد، نمایش آگهی بلافاصله و بدون اخطار قطع خواهد شد و مسئولیت خسارت یا موارد حقوقی آن بر عهده سفارش دهنده خواهد بود. به عنوان مثال برای این تخلف می توان به راهنمایی بازدیدکنندگان به یک سایت یا شبکه اجتماعی دیگر و یا تغییر نوع و ماهیت کالا/محصول تبلیغ شده در لینک تبلیغ دهنده نسبت به محتوای بسته تبلیغی در عصر مواد اشاره کرد.

۷- واریز مبلغ بسته تبلیغی به معنای قبول قوانین سایت و تایید نهایی سفارش برای نمایش آن است. وجه واریزی پس از شروع نمایش بسته تبلیغی، به هیچ عنوان و در هیچ شرایطی عودت داده نخواهد شد.

در پایان این نوشته طولانی، از همه ی شما دوستان گرامی که برای خواندن آن وقت گذاشتید، ممنون و سپاسگزارم و مطمئنم با اهمیتی که شما به موضوعات اساسی و بنیادین کسب و کارتان از جمله بحث تبلیغات می دهید، بیش از پیش خواهید درخشید. من و سایر دوستانتان در عصر مواد، چشم انتظار موفقیت های درخشان شما در اعتلای روزافزون کسب و کار خود و البته صنعت کشورمان هستیم. حق نگهدارتان