0
02126246958

کلدینگ مخزن فولادی با اینکونل ۶۲۵ با جوشکاری الکترواسلگ + ویدیو

در این ویدیوی اختصاصی عصر مواد شما می توانید کلدینگ مخزن فولادی با اینکونل ۶۲۵ را به روش جوشکاری الکترواسلگ از وب سایت عصر مواد مشاهده بفرمایید. 

 

 

ویدیو:

 


نام ویدئو به فارسی: کلدینگ مخزن با جوشکاری الکترواسلگ

 


نام ویدئو به انگلیسی (در یوتیوب):

 


زمان ویدئو: ۱ دقیقه

 


فرمت ویدئو: MP4 با کیفیت ۴۸۰ و ۷۲۰

 


زبان: بدون کلام

 


زیرنویس:

 


دوبله:

 


اختصاصی عصر مواد:  این ویدیو اختصاصی عصر مواد می باشد.

 


مشاهده ویدیو:

 

 

 

 

 

لینک دانلود از آپارات:

حجم:  ۵ مگابایت (کیفیت ۴۸۰) و ۹٫۸۵ مگابایت (کیفیت ۷۲۰)

 

 

 

 

 

 

 

 

توضیحات:

 

جوش های سطحی به منظور دستیابی به خواص یا ابعاد مورد نظر روی سطح قطعات رسوب داده می شود. این جوش به منظور اتصال قطعات به هم اجرا نمی شود. عملیات سطحی به کمک جوشکاری معمولاً به سه منظور انجام می شود:

 

  • الف – دستیابی به خواصی چون مقاومت به خوردگی، مقاومت به سایش، کاهش ضریب اصطکاک و غیره در سطح مواد پایه با قیمت ارزان تر و یا خواص متفاوت. برای مثال، تولید یک دریچه، یا شیر و مخزن بزرگ از فولاد زنگ نزن بسیار گران تمام می شود، در حالی که تولید آن ها از فولاد کربنی با یک روکش فولاد زنگ نزن، بدون اینکه تاثیر نامطلوبی بر کارکرد و عمر تجهیز داشته باشد، بسیار ارزان تر هم قابل تامین خواهد بود. به عنوان یک مثال دیگر، اگر یک غلطکی که در صنایع سیمان و معدنی مورد استفاده قرار می گیرد، به صورت کامل از یک فولاد سخت انتخاب شود، خیلی سریع در حین کارکرد می شکند. برای این منظور، بدنه اصلی غلتک از یک فولاد استحام بالا و انعطاف پذیر با چقرمگی مناسب انتخاب می شود، سپس سطح آن از آلیاژی با مقاومت سایشی مناسب مثل فولاد زنگ نزن مارتنزیتی جوش سطحی داده می شود.

 

  • ب – افزودن ابعاد قطعه به اندازه مورد نظر با خواص مشابه قطعه اصلی. این نوع عملیات سطحی در تعمیر و ترمیم قطعات کارکرده و فرسوده در ضمن سرویس و یا جبران ابعاد زیر اندازه ی قطعات ریختگی و ماشینکاری شده بسیار متداول است.

 

  • ج- دستیابی به ترکیب شیمیایی و خواص متالورژیکی نزدیک به هم در اتصال دو فلز غیر همجنس. برای مثال وقتی می خواهیم دو فلز غیر همجنس را به هم جوش دهیم، ابتدا بر روی لبه های اتصال، یک لایه ای رسوب می دهیم تا ترکیب ترکیب شیمیایی و خواص متالورژیکی آن دو فلز به هم نزدیک شود، سپس عملیات اصلی جوشکاری به منظور اتصال دو فلز انجام می شود.

 

 

جوشکاری روی سطح بر اساس کارکرد یا دلیل انجام آن با نام های مختلفی معرفی می شود:

 

سخت کاری سطحی (Hardfacing): در صورتی که عملیات جوشکاری روی سطح قطعات به منظور سخت نمودن سطوح و کاربردهای مقاوم به سایش اجرا شود، به آن Hardfacing می گویند.

 

کلدینگ یا روکش کاری جوشی (Cladding): در صورتی که عملیات جوشکاری روی سطح قطعات به منظور کاربردهای مقاوم به خوردگی یا حرارت اجرا شود، به آن Cladding می گویند. البته کلدینگ به غیر از جوشکاری سطحی با روش های دیگری همچون جوشکاری نوردی، جوشکاری انفجاری و غیره هم انجام می شود.

 

ترمیم (Buildup): عملیات جوشکاری سطحی به منظور تامین و جبران ابعاد مورد نظر در سطح قطعات را Buildup می گویند.

  

آسترکاری یا لایه دادن (Buttering): عملیات جوشکاری سطحی به منظور نزدیک کردن خواص متالورژیکی و ترکیب شیمیایی قطعات غیر همجنس و سپس تکمیل جوشکاری آن ها به یکدیگر را Buttering می گویند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال دیدگاه