0
02126246958

پایان طرح صنعتی استحصال مس کاتدی به روش شیمیایی

پژوهشگران پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی موفق به دستیابی به دانش فنی استحصال مس کاتد از منبع مس سولفیدی به روش شیمیایی شدند.

به گزارش وب سایت عصر مواد وبه نقل از ایسنا، طرح دستیابی به دانش فنی استحصال مس کاتد از منبع مس سولفیدی به روش شیمیایی با حمایت بخش خصوصی به انجام رسید و خروجی آن استحصال مس کاتدی با خلوص ۹۹.۹۷ درصد و با بهروری بیش از ۹۵ درصد در مقیاس صنعتی بوده است.

دکتر محمدرضا حلواگر، اعلام کرد: پایان این طرح با تکمیل تعهدات تیم پژوهشی مبنی بر راه‌اندازی خط تولید صنعتی این فرایند طی مدت ۹ ماه به انجام رسیده و نتایج حاصله از آن می‌تواند به صورت مستقیم فرایندهای موجود در صنایع استحصال فلز مس را دگرگون کند.

به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی، به گفته وی فرایند اجرا شده بدون نیاز به کوره‌های صنعتی با دمای بالا و خطوط الکترووینینگ و تنها به روش شیمیایی نقش مهمی در کاهش سرمایه‌گذاری ثابت در حوزه صنایع مس را خواهد داشت و با کاهش مصرف انرژی به اشکال گاز و برق و عدم تولید سرباره و ضایعات غنی از مس، می‌تواند به سرعت به روشی برگزیده برای صنایع مس تبدیل شود.

حلواگر تاکید کرد: حمایت پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران و سرمایه گذار بخش خصوصی شرط اصلی موفقیت این پروژه بوده است و توجه صنایع بزرگ داخلی به این دانش فنی پاداشی درخور برای گسترش و بهره مندی مجموعه از این دستاورد خواهد بود.

ارسال دیدگاه