0
02126246958

شروع فعالیت انجمن نوردکاران فولادی ایران

نخستین مجمع موسسین انجمن نورد کاران فولادی ایران امروز (چهارشنبه ۱۱ تیرماه) با حضور اغلب نوردکاران در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار شد.

به گزارش عصر مواد به نقل از سایت خبری- تحلیلی معدن۲۴، با دریافت مجوز از هیات نظارت راهبردی تشکل های اتاق بازرگانی ایران مبنی بر تاسیس و ثبت “انجمن نورد کاران فولادی ایران”، نخستین مجمع این انجمن امروز در محل اتاق بازرگانی ایران تشکیل شد.

 

 

به دنبال افزایش قیمت شمش فولاد و محدودیت عرضه این محصول و ابطال مکرر معاملات آن در بورس کالا به دلیل بالا بودن قیمت شمش، کمبود این محصول در بازار و ناتوانی در تامین مواد اولیه، نوردکاران بر آن شدند تا برای پیگیری خواسته های قانونی خود و اعلام مشکلاتشان انجمنی را تشکیل دهند تا به صورت تخصصی مربوط به تولیدکنندگان نورد فولادی کشور باشد. از این رو با طی فرآیند قانونی این انجمن شکل گرفت و امروز شاهد نخستین جلسه هیات موسسین بودیم.

این نخستین جلسه مجمع انجمن نورد کاران فولادی ایران است که در آن اساسنامه انجمن مورد بررسی و تصویب قرار گرفت. همچنین، انتخاب اعضای هیات مدیره و بازرسان و تعیین ورودی و حق عضویت و انتخاب روزنامه رسمی از دیگر مواردی بود که در نخستین جلسه نوردکاران مطرح و تصمیم گیری شد.

در حال حاضر این انجمن ۵۲ عضو داشته و محدودیتی برای گرفتن عضو ندارد و همه نورد کاران می توانند در این انجمن عضو شوند. گفتنی است نخستین جلسه مجمع این انجمن با حضور ۳۷ عضو برگزار شد.

اعضای انجمن نورد کاران فولادی ایران، تولید ۱۶ میلیون تن مقاطع فولاد ایران را به عهده دارند که این میزان حدود ۹۰ درصد تولید فولاد ایران را شامل می شود و همگی متعلق به بخش خصوصی هستند.

ارسال دیدگاه