0
02126246958

ساخت پوشش‌های ضد حریق برای سازه‌های فلزی در کشور

یک شرکت دانش‌بنیان پوشش‌هایی بر پایه مواد معدنی برای ساختمان‌های فلزی عرضه کردند و کاربرد آن در سازه‌ها باعث می‌شود در زمان آتش‌سوزی، زمان رسیدن دمای سازه به دمای بحرانی را به تعویق می‌اندازد.

به گزارش وب سایت عصر مواد و به نقل از ایسنا به گفته ی مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمد امیر کریمی مدیرعامل این شرکت  دانش‌بنیان با بیان اینکه پوشش مقاوم در برابر حریق این شرکت از خواص فیزیکی، مکانیکی و شیمیایی بسیار خوبی برخوردار است، گفت: این محصول در حین اجرا و پس از خشک شدن غیر آتش‌زا بوده و کاملاً عاری از آزبست است.

وی پوشش‌های مقاوم در برابر حریق را محصولی تک جزئی و سیمان پایه دانست که برای محافظت در مقابل حریق سازه‌های فلزی و حریق سلولزی طراحی شده  است اظهار کرد:  زمانی که اسکلت فلزی به دمای ۵۵۰ درجه برسد سازه مقاومت فشاری و کششی خود را از دست می‌دهد و ساختمان فرو می‌ریزد، ولی کاربرد این محصول باعث می‌شود مدت‌زمان رسیدن دمای سازه فلزی به دمای بحرانی بین یک تا چهار ساعت به تعویق بیفتد که از این حیث باعث کمک به آتش‌نشان‌ها می‌شود.

کریمی با بیان اینکه این محصول در حجم وسیع تولید می‌شود، خاطر نشان کرد: تا قبل از تولید داخل این پوشش تماماً وارداتی بود اما محصول داخلی توانسته صرفه‌جویی ارزی بالایی به همراه داشته باشد.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان  افزود: محصول داخلی استانداردهای لازم را دارد و ازلحاظ کیفیت مشابه نمونه‌های خارجی است، همچنین با استفاده از دانه‌های معدنی موجود در ایران به تولید رسیده است.

ارسال دیدگاه