0
02126246958

بررسی تجربه ۳ کشور انگلیس، هند و چین در مقابله با بحران کاهش ارزش پول ملی

ماهنامه آینده نگر به صاحب امتیازی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران منتشر و به صورت تخصصی و کاربردی به بررسی موضوعات روز اقتصاد ایران و جهان می پردازد. این ماهنامه از نشریاتی است که می تواند مورد توجه و استفاده مدیران و صنعتگران عزیز کشورمان قرار بگیرد.

 

شماره مهر ماه ۹۷ ماهنامه آینده نگر به صورت ویژه تاثیر نرخ ارز بر اقتصاد ایران را بررسی کرده و تیتر یک خود را با عنوان “ضامن رها شد؟” در روی جلد خود برجسته کرده است. کاهش ارزش پول ملی در مقابل ارزهای خارجی سیاستی نیست که اقتصادها آن را در طولانی مدت دنبال کنند اما این سیاست به طور مکرر در اقتصادهای مختلف تجربه شده است. به واقع کاهش ارزش پول ملی که نوعی لکه دار شدن حیثیت اقتصادی کشورهاست، به عمد از سوی برخی کشورها دنبال شده است تا از پیامدهای مثبت آن بهره مند شوند، ولی سوال اینجاست که کاهش ارزش پول ملی چه پیامد مثبتی می تواند داشته باشد؟ آیا می تواند یک فرصت باشد؟ پیامدهای ناشی از اجرای این سیاست تا چه اندازه در اقتصادها ماندگار است؟ چه کشورهایی و چرا این سیاست را داشته اند؟ آیا نرخ کنونی ارز در ایران می تواند فرصت بهره مندی اقصاد از منافع اجرای چنین سیاستی را فراهم کند؟

پاسخ این سوالات را می توانید در مقاله ماهنامه آینده نگر با عنوان “جایی برای دلار گران” بخوانید. در این مقاله تجربه سه کشور بریتانیا، هند و چین که دچار بحران کاهش ارزش پول ملی شدند، بررسی شده است.

 

وب سایت عصر مواد بخشی از ماهنامه آینده نگر را که به این مقاله اختصاص داده است، در فایل PDF تقدیم علاقمندان می کند. برای دریافت این فایل از وب سایت عصر مواد اینجا کلیک کنید.

ارسال دیدگاه