0
02126246958

انیمیشن آموزش طرز کار و اندازه گیری با میکرومتر

در این نوشته شما می توانید انیمیشنی برای آموزش طرز کار و اندازه گیری با میکرومتر را از وب سایت عصر مواد مشاهده بفرمایید. توضیحات مربوط به میکرومتر و نحوه کار با آن را هم می توانید در ادامه ویدیو  مطالعه بفرمایید.


 

ویدیو:

نام ویدئو به فارسی: آموزش اندازه گیری با میکرومتر

نام ویدئو به انگلیسی (در یوتیوب): 

زمان ویدئو: ۶ دقیقه و ۶ ثانیه

فرمت ویدئو: MP4 با کیفیت ۴۸۰ و ۷۲۰

زبان: انگلیسی

دوبله:

زیرنویس: –

مشاهده ویدیو:

 

 

لینک مشاهده و دانلود از آپارات:

 

حجم: ۹٫۲ مگابایت (کیفیت ۴۸۰) و ۱۲٫۲ مگابایت (کیفیت ۷۲۰)

 

 

توضیحات:

 

ميکرومتر یا ریزسنج یک وسیله اندازه گیری با دقتی به مراتب بیشتر از کولیس است که از آن برای برای اندازه گيری های داخلی، خارجی، ارتفاع، ضخامت ورق، قطر سيم و ميله، شيارها، قطر پيچ و مهره، قطر تيغه فرز، مته و قلاويز و … استفاده می شود.

ميکرومتر اندازه گير خارج، متداول ترين ميکرومتر مورد استفاده در صنعت است که از آن برای اندازه گيری انواع ابعاد خارجی استفاده می شود. مطابق شکل، اين ميکرومتر از قسمت های زير تشکيل شده است:

 

 

قاب کمانی شکل: که به چند دليل به شکل کمانی ساخته می شود: افزايش قطر کارگيری، افزايش استحکام، خوشدست شدن و مقاوم شدن در برابر تغيير شکل.

فک ثابت

فک متحرک

قفل: که با مکانيزم اهرمی يا پيچی است. 

استوانه مدرج ثابت (غلاف ثابت يا پوستۀ ثابت)

استوانه مدرج متحرک (غلاف متحرک يا پوسته متحرک): که دارای تقسيمات کوچک تر نسبت به استوانه ثابت است. قسمت انتهای آن آجدار بوده که برای به دست گرفتن است.

جغجغه: برخلاف کوليس های ورنيه دار که نيروی وارده از طرف فک ها به قطعه کار تحت کنترل نبود، در ميکرومترها نيروی وارد بر فک ها و قطعه کار با سيستم جغجغه، تحت کنترل درآمده است. به اين معنی که نيروی وارده بر قطعه کار به حد مشخصی که رسيد، دسته جغجغه به صورت هرز می چرخد.

 

 

 

 

برخی نوشته های مرتبط در عصر مواد:


 

ارسال دیدگاه