0
02126246958

اخبار و رویدادهای منتخب صنعت و معدن –۱۳بهمن۱۴۰۰

روند افزایشی تولید شرکت های زنجیره سرب و روی ایمیدرو

 

به گزارش وب سایت عصر مواد و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، مجتمع سرب و روی انگوران از ابتدای فروردین تا پایان آذر، ۸۰۳ هزار و ۴۴۷ تن ماده معدنی تولید کرد که در مقایسه با رقم تولید مدت مشابه سال گذشته (۶۹۵ هزار و ۷۰ تن)، حدود ۱۶ درصد رشد نشان می دهد.

همچنین طی این مدت، ۵۵۹ هزار و ۸۴۲ تن ماده معدنی سرب به شرکت های داخلی ارسال شد. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۷۲۱ هزار و ۵۸۸ تن بود که حدود ۲۲ درصد کاهش یافت. مجتمع سرب و روی انگوران در ماه آذر ۷۰ هزار و ۷۰ تن ماده معدنی تولید و ۳۷ هزار و ۲۶۷ تن ارسال کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۷۶ هزار و ۴۴۵ تن تولید و ۶۹ هزار و ۷۵۴ تن ارسال)، به ترتیب ۸ درصد و ۴۷ درصد کاهش یافت.

 

افزایش ۱۳ درصدی تولید کنسانتره سرب نخلک

 

شرکت سرب و روی نخلک از ابتدای فروردین تا پایان آذر امسال، ۶ هزار و ۵۲۹ تن کنسانتره سرب تولید کرد که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته (۵ هزار و ۷۶۷ تن)، بیش از ۱۳ درصد رشد یافت.

این شرکت طی ۹ ماهه اخیر، ۱۶۴ هزار و ۵۹۶ تن ماده معدنی استخراج کرد که نسبت به آمار مدت مشابه سال گذشته (۴۲ هزار و ۸۳ تن)، ۲۹۱ درصد افزایش یافت. میزان ارسال کنسانتره این شرکت نیز ۷ هزار و ۶۸ تن بود که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته (۸ هزار و ۳۸۲ تن)، حاکی از کاهش ۱۶ درصدی بود.

شرکت نخلک طی ماه آذر ۸۲۰ تن کنسانتره تولید، ۲۶ هزار و ۴۰۹ تن ماده معدنی استخراج و ۹۶۱ تن محصول ارسال کرد که در مقایسه با آمار آبان سال گذشته (تولید ۸۱۴ تن کنسانتره ، استخراج ۴ هزار و ۸۵۸ تن ماده معدنی و ارسال یک هزار و ۲۶۱ تن محصول)، به ترتیب حدود یک درصد افزایش، ۴۴۴ درصد افزایش و ۲۴ درصد کاهش یافت.

 

کشف بزرگترین معدن ذغال‌سنگ در پاکستان

 

به‌ گزارش وب سایت عصر مواد و به نقل از ماین نیوز، مقامات این کشور از کشف یک ذخیره بزرگ ذغال سنگ در ایالت “سِند” واقع در جنوب پاکستان خبر دادند که در تاریخ این کشور بی سابقه است.

این پروژه با مشارکت چین انجام شده و بخشی از طرح‌های توسعه مرتبط با پروژه کریدور مشترک اقتصادی پاکستان و چین محسوب می‌شود.

مسوولان اکتشاف این پروژه موسوم به “بلاک-۱” اعلام کردند: پس از تکمیل حفر ۱۴۵ متر در عمق زمین به ذخیره بزرگ ذغال سنگ دست یافتند که بزرگترین ذخیره در پاکستان به شمار می‌رود.

مقامات پاکستانی گفتند: ذخیره ذغال سنگ آن نزدیک به ۳ میلیارد تن معادل ۵ میلیارد بشکه نفت خام است.

بستر جدید در نزدیکی معدن ذغال سنگ “تَهر” در استان سند کشف شده است که خود مکانی غنی از لحاظ منابع زغال سنگ در پاکستان شناخته می‌شود.

ارسال دیدگاه