0
02126246958

۳ گروه پر کاربرد از فولادهای مناسب برای کاربردهای دما پایین در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

فولادهای چقرمه در دمای زیر صفر، فولادهایی هستند که خواص مطلوب چقرمگی را در دمای زیر صفر تامین می نمایند و انتقال از حالت نرم به ترد و در نتیجه شکست ناگهانی ترد را در دماهای زیر صفر از خود نشان نمی دهند. به دلیل این خاصیت، کاربرد این فولادها در مخازن تحت فشار و بویلرها، مخازن و لوله های صنایع برودتی، کشتی سازی، پالایشگاه ها، صنایع هوایی، ماشین آلات و خطوط لوله برای کاربردهای دما پایین می باشد. انرژی جذب شده در آزمون ضربه این فولادها در دماهای ۲۰- تا ۱۹۵- درجه سانتیگراد (بسته به نوع فولاد) نسبت به سایر فولادها نسبتاً بالا و قابل مقایسه با دمای محیط است. عنصر اصلی آلیاژی در این فولادها نیکل است تا خواص مطلوب چقرمگی در دمای زیر صفر را تامین نماید و در مواردی منگنز جایگزین نیکل شده است. مقدار کربن آن ها پایین است تا از تشکیل کاربیدهای ترد کننده ساختار جلوگیری شود. مقداری وانادیم نیز برای ریز شدن دانه ها و بهبود خواص مکانیکی آن ها اضافه می شود.

 

 

 

 

برای آشنایی با مشخصات و ویژگی های ۳ گروه و ۱۱ گرید آلیاژی از فولادهای چقرمه در دمای زیر صفر این مقاله ۹ صفحه ای را از وب سایت عصر مواد دریافت کنید.

 

A guide to 3 most used groups of Cryogenic or tough at subzero steels for low-temperature services in oil, gas, petrochemical and chemical industries

 

 

فرمت: PDF

تعداد صفحه: ۱۰

زبان: انگلیسی

حجم: ۷۵۶ کیلوبایت

لینک دانلود از عصر مواد:

 

 

 

 

 

 

برخی مطالب مرتبط در عصر مواد:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال دیدگاه